מאמרים: לכל החדשות

120 קמ"ש בכביש 6

מאת . פורסם ב-03/12/2015 06:33

מהירות מרבית מיוחדת לקטעים בכביש 6
מהירות מרבית מיוחדת לקטעים בכביש 6

 120 קמ"ש בכביש 6

הודעת משרד התחבורה מ-30 בנובמבר 2015: לראשונה בישראל. החל מיום רביעי, 2 בדצמבר 2015, ניתן לנסוע בכביש 6 במהירות מרבית של 120 קמ"ש, במקום 110 קמ"ש כיום. העלאת מהירות הנסיעה המותרת בכביש 6 התאפשרה לאחר ששר התחבורה חתם על תקנה חדשה, המאפשרת להעלות את מהירות הנסיעה המרבית המותרת בכבישים מהירים ל- 120 קמ"ש. (הערת מערכת אתר ב.ב.ד: מהירות מרבית של 120 קמ"ש מותנית בתמרור מהירות מיוחדת).
בשנה האחרונה ביצעה חברת כביש חוצה ישראל, שיפורים בטיחותיים רבים בכביש, הכוללים בין השאר החלפת מעקות בטיחות במספר קטעים בכביש, חיבור מעקות לגשרים והתקנת פס מרעיד ומחזירי אור (עיני חתול) בקטעים מרכזיים של הכביש.
בשלב הראשון, מהירות הנסיעה בכביש 6 תעלה ל-120 קמ"ש, בקטע הכביש שבין מחלף עירון שבצפון ועד למנהרות חדיד שבדרום. משרד התחבורה פועל בימים אלה להעלות את מהירות הנסיעה גם בקטע הדרומי יותר של הכביש, ממחלף סורק ועד מחלף מאחז.
מנתוני משרד התחבורה עולה כי בכבישים בהם עלתה המהירות מ-100 ל-110 קמ"ש, לא נרשמה כל השפעה שלילית ולא חלה כל הרעה בבטיחותם של הנהגים. יתרה מכך, בחלק מכבישים אלה אף נרשמה ירידה במספר תאונות הדרכים.
כביש 6 הוא הכביש המתקדם ביותר בישראל, וניצב בשורה אחת עם הכבישים המתקדמים בעולם. הכביש נסלל בסטנדרטים גבוהים ביותר, ומאפשר נסיעה רציפה ומהירה לכל אורכו, ללא אף רמזור.
התאמת מהירות הנסיעה בכביש 6, ובכבישים אחרים בארץ, התאפשרה בעקבות השיפור המשמעותי שחל בשנים האחרונות בתשתית הכבישים בכל הארץ. 
 

לרשימת כל המאמרים בקטגוריה...
כניסה למערכת


צפיה ברשימת
הנושאים בלומדה